Rezervo

Restorant

 

MENGJESI


MENGJESI CMIMI
OMLETE E THJESHTE 200L
VEZE SY (dy kokrra) 200L
OMLETE ME DJATHE 270L
OMLETE (me djathë & proshutë) 320L
PETULLA (me recel dhe djathë) 350L
WAFFLE (me fruta të stines, recel fruta pylli dhe feta bajame të pjekura) 350L
TOAST (me salc avokado, bacon dhe vezë sy) 400L
MENGJES “VERANDA” (2 vezë sy, pancetë, djathë skarmoza, pomodorini, lëng postokalli) 700L
EKSTRA CMIMI
DJATHE I BARDHE 100L
DJATHE KACKAVALL 120L
SALCICE (2 copë) 120L
RECEL 70L
GJALP 50L
MJALTE 50L

HYRESE

ANTIPASTA CMIMI
KRAHË PULE ME PATATE 450L
DJATHË I BARDHE
(i skuqur i mbeshtjellë me bajame)
450L
KERPUDHA TË MBUSHURA 500L
KRAHË PULE
(me patate,djathë të bardhë mbeshtjellë me bajame)
500L
CAPRESE
(domate,mocarela)
550L
BURRATA FRESCA ME VAJ TARTUFI 600L
STUZZICHINI MIX
(kumbulla me pancetë, proshutë me rikota arra,kroketa,djathë me rrush,miniqofte)
650L
PATATE E ËMBËL
(avokado, mocarela, pomodorini)
600L
SALMON
(me susam dhe krem avokado)
850L
MIKS BRUSKETASH
(per 2 persona,avokado,salmon i tymosur,karkalec,sallam pikant, mocarela e domate)
900L
TAVË KARKALECI
(domate,mocarela)
900L
ANTIPASTË MIX
(per 2 persona,krahë pule,djathë i skuqur,specimbushur,scamorca zgare, pulë me
pancetë dhe mustardë, proshutë crudo me mocarela)
1000L
MIX PROSHUTE & DJATHRA
(per 2 persona)
1200L
MIX PROSHUTE &. DJATHRA
(per 3 persona)
1450L
POLENTA ME KERPUDHE DHE KREM DJATHI
(djathe brie, grana padano, guda, kackavall, domate, pana)
600L
SALCICE SHTEPIE
(shoqeruar me djathe te bardhe mbeshtjelle me bajame, ketchup, majoneze)
600L
MIKS BRUSKETASH PER 2 PERSONA
(avokado, djathe brie, karkalec, krem speci pancete, mocarela e domate)
900L
PORCINI SOTTE
(rukola, grana padano, pomodorini)
900L

SALLATA CMIMI
SALLATË ME PERIME TE ZIERA 400L
SALLATË GREKE 400L
NICOISE(me ton) 500L
CESAR(pulë, pancetë,miser,dressing) 500L
ANTI OKSIDANTË (rukola,mango,shegë,dressing) 550L
RUKOLA (avokado, pulë, luleshtrydhe, dressing) 600L
RUKOLA (mollë,djathë brie,recel boronice ,feta bajame të pjekura) 600L
RUKOLA (patate e ëmbel,quinoa dhe avokado) 650L
MIKS SALLATE SHUMENGJYRESHE PER 2 PERSONA (avokado, pule, pancete, djathe guda, veze dhe dressing) 800L
MIKS LAKRE
(karrote, ullinj, quinoa, portokall, dressing)
550L
SALLATE SPINAQ DHE PANXHAR
(djathe I bardhe, pomodrini, dressing)
550L
SHUMENGJYRESH SALMON I TYMOSUR
(avokado, susam, miser, pomodorini, dressing) e sherbyer ne tas buke shtepie
700L

SUPAT CMIMI
SUPË PERIME 350L
KREM(karrotë dhe xhinxher) 400L
KREM PULE 400L
BROKOLI KARKALEC 450L
SUPE (peshku me perime) 500L
SUPE ME THJERREZA 400L
SUPE ME PATATE TE EMBEL
(kungull, molle, xhinxher) e sherbyer ne tas buke shtepie
450L

PASTA & RIZOTO


PASTA TE FRESKËTA CMIMI
SPAGHETTI (aglio,olio,pepperoncino) 550L
PENNE (bolognese) 550L
SPAGHETTI (pesto&ano) 550L
CASARECCE (me pulë dhe rukola) 600L
RAVIOLI (domate,mocarela dhe borzilok) 600L
RAVIOLI (me tartuf) 650L
NJOKI (vaj tartufi, djathe pecorino, avokado) 700L
PENE TE FURRES (pule, kungull, karrote, grana, miser, djathe raklet) 750L
TAGLIATELLE (me kungull,karkalec,bajame) 750L
TAGLIATELLE (me tartuf&karkalec) 750L
RAVIOLI (mbushur me patate të ëmbel,krem djathi ,feta bajame të pjekura) 750L
LINGUINE (me salmon) 800L
SPAGHETTI (me krem avokado dhe karkalec) 800L
SPAGHETTI (me qofte të vogla shtëpie edhe djathë mocarela (për dy persona) 1100L
SPAGHETI CARBONARA
(pancete, veze)
650L
FUSILLI ME PULE
(spec i kuq, borzilok, pomodorini)
650L
TAGLIATELLE ME PORCINI & KARKALEC
(pomodorini)
750L
SPAGHETTI CACIO E PEPE
(per 2 persona) e sherbyer direkt ne djathin Grana Padano
1350L

RIZOTO CMIMI
RIZOTO PERIME & BAJAME 500L
RIZOTO ME PATATE TË ËMBËL SPINAQ ,GORGONXOLA 600L
RIZOTO INTEGRAL ME PULË DHE SALCË CURRY 700L
RIZOTO SPINAQ DHE SALMON 700L
RIZOTO KARKALEC DHE LIMON 700L
RIZOTO PULE ME KARKALEC 750L
RIZOTO PORCINI
(pomodorini)
650L

PIZZA


PIZZA CMIMI
FOKACE ME VAJ ULLIRI DHE RIGON 300L
FOKACE ME DJATHË TË BARDHË 400L
FOKACE ME DOMATE DHE DJATHË TË BARDHË 450L
FOKACE 3 SALCA 500L
MARGARITA
(mocarela,domate)
550L
PROSHUTE COTO
(mocarela,proshute cotto,domate)
550L
VEGJETARIANE
(kungull, domate, speca, rukola)
600L
PIZZA DELLA CASA
(mocarela, qepe te njoma, veze)
600L
PROSHUTE & SALLAM
(proshutë cotto dhe sallam milanez)
600L
DIAVOLA ME SALLAM PIKANT DHE ULLINJ 600L
PIZZA REGINA
(mocarela, sallam pikant, arra, stika pishe)
650L
KAPRICOZE
(proshutë cotto,sallam milanez dhe kërpudha të freskëta)
650L
4 STINET
(proshutë cotto,ton,kërpudha,argjinare)
650L
TON
(ton,qepë,ullinj me feta)
650L
PIZZA AVOKADO
(Mocarela, avokado, rikota, spec djeges)
700L
4 DJATHRAT
(grana,gorgonxola,scamorca,mocarela)
700L
CALZONE ME PROSHUTË COTTO 700L
ELEGANCE
(rukola,proshutë crudo,pomodorini,grana)
800L
PIZZA MERAVIGLIOSA
(mocarela,tartuf,spek,gorgonxola,parmixhan)
800L
VULLKANI – VERANDA
(proshutë cotto,rikota,salmon i tymosur,konjak)
800L
PIZZA BURRATA FRESCA
(djathë bufalo,rukola,proshutë crudo,burrata e freskët)
850L
VERANDA 4 GUSTO
(sallam pikant,spek,speca,misër,grana,krem tartufi,rukola,ullinj,pomodorini)
950L

PJATA KRYESORE


PJATA KRYESORE CMIMI
BURGER VERANDA
(me qofte vici,qepë e kuqe,kastravec,turshi,domate,sallatë jeshile,djathë i bute, dressing dhe patate furre)
650L
BURGER FILETO PULE (vezë sy,misër,djathë i thatë dhe dressing shoqëruar me patate furre) 650L
FILETO PULE (marinuar me soya,susam,shoqëruar me oriz basmati) 800L
BËRXOLLE GICI ME TARTUF 850L
FILETO PULE (mbeshtjellë me proshutë crudo dhe salcë portokalli,shoqëruar me oriz) 900L
BRINJË QINGJI (shoqëruar me baby patate,qepujka dhe salcë të errët) 900L
TAGLIATA VICI (rukola dhe parmixhano) 950L
TRIS MISHI (pule,vic,gic) 1200L
KONTRAFILETO VICI (me kërpudha sote,qepë të njoma dhe salcë demi-glace) 1200L
FILETO LEVREKU (me salcë limoni dhe perime) 1300L
SPIEDINI (me fileto vici dhe karkalec shoqëruar me spinaq sote) 1300L
FILETO VICI (shoqëruar me baby patate,salcë domate dhe tartuf i fresket) 1350L
KARKALECA (me quinoa në furre dhe feta limoni) 1350L
FILETO SALMONI FURRE ME PERIME 1400L
SALMON ZGARE (me salcë avokado shoqëruar me mix orizi integral) 1450L
FILETO VICI NE FURRE (perime, stika pishe, dhe djathe raklet per 2 persona) 2200L
BURGER VEGJETARIAN
(me qofte perimesh, salce avokadoje, djathe i bardhe, guda dhe patate)
650L
MINI BURGER VERANDA / MISH VICI, FILETO PULE, VEGJETARIAN
(shoqeruar me patate)
750L
SCHNITZEL ME PULE
(shoqeruar me spinaq sote dhe stika pishe)
900L
TRIS MISHI
(pule, vic, derr shoqeruar me salce avokado, salce speci dhe salce pikante)
1350L
FILETO VICI ME SALCE BALSAMIKO
(shoqeruar me patate me bajame, molle, karrote)
1350L
FILETO VICI
(shoqeruar me patate te pjekura dhe salce tartufi me mascarpone)
1350L

ZGARA CMIMI
FILETO PULE 700L
BRINJË DERRI 750L
BËRXOLLË DERRI 800L
MISH QJNGJI 850L
BIFTEK VICI 900L
BËRXOLLA VICI 950L
FILETO VICI 1200L
MIX ZGARE VERANDA(2-3 persona) 2400L
FILETO PULE
( mbeshtjelle me proshute crudo dhe salce mangoje, shoqeruar me bullgur )
900L
BRINJE QINGJI
( shoqeruar me patate te embel, salce speci dhe salce vere)
950L

TRADICIONALE CMIMI
DJATHË I BARDHE (furre) 400L
DJATHË KACKAVALL 400L
PERIME (të marinuara me djathë të bardhe) 400 L
SPINAQ FURRE/ME PULE 450/550L
QOFTE KORCE 450L
TAVE DHEU ME MISH VICI 500L

EMBELSIRA


ËMBELSIRAT CMIMI
KREM KARAMEL 300L
PANNA COTTA (me fruta pylli) 300L
CHEESE CAKE 350L
SUFLE (cokollatë me akullore) 400L
FRUTA TË STINËS (e vogël/e madhe) 500/700L
TIRAMISU 400L
BAKLLAVA ME STIKA DHE AKULLORE VANILJA 450L

Instagram
Baboon
Turboo